Доли Партън с фото предизвикателство в социалните мрежи


Доли Партън

Американската певица Доли Партън отправи фото предизвикателство към света на социалните мрежи Facebook, Instagram, LinkedIn и Tindеr.

74-годишната кънтри певица Доли Партън отправи фото предизвикателство към потребителите на най-големите социални мрежи в света – Facebook, Instagram, LinkedIn и Tinder, които самата тя рядко използва.

Доли Партън, родена на 19 януари 1946 г. в Севирвил, Тенеси, САЩ, носителка на 7 награди Грами и омъжена повече от половин век, публикува в своите официални профили във Facebook и Instagram на 21 януари 2020 г. колаж от 4 нейни снимки, всяка с надпис на 4 различни социални мрежи, които хората ползват за различни цели – Facebook, Instagram, LinkedIn и Tinder.

В коментар певицата пише: “Вземете си жена, която може всичко.”

Два дни по-късно от Instagram коментираха снимката й с официалния си профил: “Обичаме модната тенденция във всяка от нейните визии.” И вълна последователи заля мрежите. Какви са спецификите на всяка от четирите социални мрежи?

Facebook е най-голямата социална мрежа в света, която обикновено се ползва да свърза приятели, роднини, колеги и познати и най-често се публикуват семейни снимки. Facebook придобива популярност след 2006 г. и вече има над 2.45 милиарда активни потребители месечно в цял свят.

Instagram е най-голямата социална мрежа за споделяне на снимки в света и България, а от скоро и кратки клипчета. Използва се най-често за публикуване на по-любопитни снимки, коит оносят настроение – селфита с гримаси и оригинални пози, природни красоти, тела във фитнес зали, лакирани нокти и забележителни прически, ястия и под. Instagram стартира през есента на 2010 г., а от 2012 г. е собственост на Facebook и вече има над 1 милиард потребители в цял свят.

LinkedIn е най-голямата социална бизнес мрежа в света, насочена към работодатели, кандидат-служители и настоящи, бизнес партнори и под. LinkedIn е основана в края на 2002 г. и вече има над 660 милиона потребители в цял свят.

Tinder е най-голямата мрежа за запознанство в света, която помага на потребителите да си намерят половинка за вечерта или цял живот, кат оприлича нан модерна версия на популярните в България в зората на дигиталната ера сайтове Сладур и ГепиМе. Tinder е основана през 2012 г. и вече има около 100 милиона потребители.

Предизвикателството на Доли Партън с хаштаг #DollyPartonChallenge е последвано от над 470 хиляди потребители в Instagram (заб. Обновено на 1 март 2020 г.) – музикални и кино зведи, известни личности и обикновени хора, спортисти, брандове, фирми, заведения, институции.

Вижте тази публикация в Instagram.

Get you a woman who can do it all 😉

Публикация, споделена от Dolly Parton (@dollyparton) на

С оригиналната си идея Доли Партън както призовава хората към размисли, така и пародира социалните мрежи. Тук представяме по-известните и по-забавните колажи от тези, които се включиха в предизвикателството, в това число и българи, които екипът на Zdraven.bg избра за вас:

културистът-актьор-политик Арнолд Шварценегер:

Вижте тази публикация в Instagram.

Where @dollyparton leads, I follow.

Публикация, споделена от Arnold Schwarzenegger (@schwarzenegger) на

актрисата Шарън Стоун:

Вижте тази публикация в Instagram.

Love to Dolly #DollyPartonChallenge

Публикация, споделена от Sharon Stone (@sharonstone) на

екшън-звездата Силвестър Сталоун:

Вижте тази публикация в Instagram.

What do you think @dollyparton?

Публикация, споделена от Sly Stallone (@officialslystallone) на

топ моделът Синди Крауфорд:

Вижте тази публикация в Instagram.

Runway edition.

Публикация, споделена от Cindy Crawford (@cindycrawford) на

футболистът Серхио Рамос, който е сред най-известните футболисти в Instagram, а и в света:

Вижте тази публикация в Instagram.

😜🤣👌 #dollypartonchallenge

Публикация, споделена от Sergio Ramos (@sergioramos) на

филипинският национал по футбол и играч на ФК Кардиф Сити Нийл Етеридж:

германският футболист Макс Крузе, който играе за турския отбор Фенербахче:

Вижте тази публикация в Instagram.

#dollypartonchallenge 😜 Have a nice day!

Публикация, споделена от Max Kruse (@max.kruse10) на

канадската певица, носителка на Грами и Оскар за песента от кино хита Титаник, Селин Дион:

Вижте тази публикация в Instagram.

A look for every social occasion 😘 – Team Celine . Un look pour toutes les occasions 😘 – Team Céline . #dollypartonchallenge

Публикация, споделена от Céline Dion (@celinedion) на

Джанет Джаксън:

Вижте тази публикация в Instagram.

#DollyPartonChallenge #CanDoItAllChallenge #SocialChallenge 😝🍓

Публикация, споделена от Janet Jackson (@janetjackson) на

американският модел Матю Ножка:

Вижте тази публикация в Instagram.

Why not 🤷🏼‍♂️

Публикация, споделена от Matthew Noszka (@matthew_noszka) на

руската певица Лена Катина от бившия дует Тату:

Вижте тази публикация в Instagram.

Crazy, but funny 😂 #dollypartonchallenge

Публикация, споделена от Lena Katina (@lenakatina) на

R&B изпълнителят Джейсън Деруло:

Вижте тази публикация в Instagram.

Which profile U following?

Публикация, споделена от Jason Derulo (@jasonderulo) на

топ-манекенката Тейлър Хил, която е сред най-популярните манекенки в Instagram:

Вижте тази публикация в Instagram.

Let’s connect! But please don’t poke me 👉🏼

Публикация, споделена от Taylor Hill (@taylor_hill) на

топ-манекенката и актриса Кара Делевин, която също е сред най-популярните манекенки в Instagram, с видео отговор:

Вижте тази публикация в Instagram.

😋😂 @dollyparton

Публикация, споделена от Cara Delevingne (@caradelevingne) на

актьорът и певец Уил Смит също направи видео отговор:

Вижте тази публикация в Instagram.

I’d swipe right

Публикация, споделена от Will Smith (@willsmith) на

английският изпълнител Сам Смит:

Вижте тази публикация в Instagram.

Following in Jesus’ footsteps @dollyparton #dolly

Публикация, споделена от Sam Smith (@samsmith) на

актьорът, носител на Оскар за поддържаща мъжка роля, и вокалист на рок групата 30 Seconds to Mars Джаред Лето

Вижте тази публикация в Instagram.

@dollyparton am I doing it right? #dollypartonchallenge

Публикация, споделена от JARED LETO (@jaredleto) на

холивудската актриса Дженифър Гарнър:

Вижте тази публикация в Instagram.

Yes ma’am, @dollyparton, whatever you say. ♥️

Публикация, споделена от Jennifer Garner (@jennifer.garner) на

родената в Израелска холивудска актриса Натали Портман:

Вижте тази публикация в Instagram.

This is how you do this, right? 🙃 #dollypartonchallenge

Публикация, споделена от Natalie Portman (@natalieportman) на

американската поп група от тримата братя Джонас:

Вижте тази публикация в Instagram.

Wow. So versatile.

Публикация, споделена от Jonas Brothers (@jonasbrothers) на

американската певица Майли Сайръс, на която Доли Партън е кръстница:

раперът LL Cool J:

Вижте тази публикация в Instagram.

Which platform you hittin me up at? 😂💪🏾 Ha!!

Публикация, споделена от LLCOOLJ (@llcoolj) на

класиралият се на трето място на Евровизия 2018 Сизър Самсън:

Вижте тази публикация в Instagram.

I’ve got a favorite, do you?😄 #memeking #facebook #tinder #instagram #linkedin

Публикация, споделена от Cesár Sampson (@cesarsampson) на

американската актриса Сара Мишел Гелар:

Вижте тази публикация в Instagram.

This seems about right #dollypartonmemechallenge #dollypartonchallenge

Публикация, споделена от Sarah Michelle (@sarahmgellar) на

звездата от сериала Свръхестествено Миша Колинс:

Вижте тази публикация в Instagram.

This was @TVGuide ’s take on my social media presence… I think they’re mocking me. As you can see, my real profiles showcase a far more serious, professional demeanor.

Публикация, споделена от Misha Collins (@misha) на

американската актриса и режисьор Мелиса Джоан Харт:

холивудската актриса Алиса Милано:

Вижте тази публикация в Instagram.

I mean…I got married before Tinder existed…but if I hadn’t…this would be the photo I’d use. #dollypartonchallenge

Публикация, споделена от Alyssa Milano (@milano_alyssa) на

американският шампион по смесени бойни изкуства Доминик Круз:

германският боец по смесени бойни изкуства Кристиан Екерлин:

американската рок група Jimmy Eat World:

Вижте тази публикация в Instagram.

#dollypartonchallenge

Публикация, споделена от Jimmy Eat World (@jimmyeatworld) на

звездата от сериала Малки сладки лъжкини актьорът и фотограф Кийгън Алън, който с ирония съчетава Twitter с Tinder, защото Twitter позволява споделянето на съдържание за възрастни:

Вижте тази публикация в Instagram.

fun

Публикация, споделена от Keegan Allen (@keeoone) на

раперът Еминем, който пък се самоиронизира, използвайки аналогичната на Tinder мрежа за запознанства – Grindr, която обаче е само за мъже:

Вижте тази публикация в Instagram.

Did I do this right?

Публикация, споделена от Marshall Mathers (@eminem) на

Симфоничният оркестър на Чикаго, САЩ:

Вижте тази публикация в Instagram.

We couldn’t resist. #dollypartonchallenge 📸@toddrphoto

Публикация, споделена от Chicago Symphony Orchestra (@chicagosymphony) на

комикс герой: Капитан Америка (в лицето на актьора Крис Евънс):

Вижте тази публикация в Instagram.

Captain Steve Rogers has joined the #DollyPartonChallenge at the request of S.H.I.E.L.D.’s one and only @agent.sharon.carter 😊 Tagged are those I nominate! 💯 ————————————————————— Turn on Post Notifications 🔔 Double Tap and Tag your Friends ❗️ Follow 👉🏻 @Official_CaptainAmerica for more! 🇺🇸 ————————————————————— Tags: #CaptainAmerica #SteveRogers #ChrisEvans #Avengers #IronMan #Thor #BlackWidow #Hulk #SpiderMan #XMen #Deadpool #BlackPanther #CaptainMarvel #Hawkeye #MCU #Marvel #Disney #Love #PicoftheDay #Tbt #Beautiful #2020 Mentions: @robertdowneyjr @tomholland2013 @elizabetholsenofficial @renner4real @markruffalo @chrishemsworth @paulbettany @prattprattpratt @vindiesel @zoesaldana @gwynethpaltrow @zendaya @karengillanofficial @doncheadle @brielarson @samuelljackson @marvelstudios ————————————————————— Other Accounts: @official_thorodinson • @official_optimusprime • @frozenvideo

Публикация, споделена от Captain America | Steve Rogers (@official_captainamerica) на

няколко оригинални идеи на различни институции и организации, сред които:

туристическият център на Кралство Норвегия:

Вижте тази публикация в Instagram.

And we hopped on the #dollypartonchallenge . What do you think? 📷👉 top row @jensenmedia 📷👉 bottom row ➡️ @ragnhild.harbo | @raymondjenssen

Публикация, споделена от Visit Norway (@visitnorway) на

туристическият център на град Равена, Италия:

Вижте тази публикация в Instagram.

Anche #Ravenna ha il suo personale #DollyPartonChallenge 😂 | #myRavenna

Публикация, споделена от Ravenna Tourism (@ravennatourism) на

полицията на Анкъридж, Аляска, САЩ:

Вижте тази публикация в Instagram.

Mmkay, we’ll play. #Anchorage Police Department does the #DollyPartonChallenge 😂😂😂

Публикация, споделена от Anchorage Police Department (@anchoragepolice) на

музеят Миделхайм в Антверпен, Белгия:

Националният исторически музей на Лос Анжелис, Калифорния, САЩ:

Вижте тази публикация в Instagram.

Hello, I’m #NHMLA. 🎶 #dollypartonchallenge

Публикация, споделена от Natural History Museum of LA (@nhmla) на

представителството на германския “Гьоте Институт” в Сан Паоло, Бразилия:

хотел Beau-Rivage в Женева, Швейцария:

залата T-Mobile Arena в Лас Вегас, Невада, САЩ:

Вижте тази публикация в Instagram.

A venue that can do it all 😉⁣ ⁣ #DollyPartonChallenge

Публикация, споделена от T-Mobile Arena (@tmobilearena) на

Институт по екологични изследвания, Бразилия

Вижте тази публикация в Instagram.

Mico no meme 😋🐒🐵 #dollypartonchallenge

Публикация, споделена от Inst. de Pesquisas Ecológicas (@institutoipe) на

зоопаркът Толедо в Охайо, САЩ:

Вижте тази публикация в Instagram.

Публикация, споделена от Toledo Zoo (@thetoledozoo) на

домашни любимци:
котки:

Вижте тази публикация в Instagram.

Публикация, споделена от Frank Nudacris Sinatra (@nudacris_the_sphynx) на

Вижте тази публикация в Instagram.

Публикация, споделена от Karen Parrish (@annaskarebear) на

кучета:

Вижте тази публикация в Instagram.

Публикация, споделена от MOJO & MALOU (@mojoandmalou) на

Вижте тази публикация в Instagram.

Публикация, споделена от Enzo 🐶 (@thepuggle_enzo) на

миеща мечка:

Вижте тази публикация в Instagram.

Публикация, споделена от Baxter Rigby (@baxterrigby) на

норвежката авиокомпания за вътрешни полети Widerøe fly:

търговски обект: магазин за гуми:

Вижте тази публикация в Instagram.

Публикация, споделена от Pneus Technic (@pneustechnic) на

българският пример:

моделът Иво Аръков:

Вижте тази публикация в Instagram.

If you don’t swipe.. ❤️, then you will wipe…😢

Публикация, споделена от Ivo Arakov (@ivoarakov) на

актьорът Ивайло Захариев:

Вижте тази публикация в Instagram.

Публикация, споделена от Ivaylo Zahariev (@ivaylo.zahariev) на

фитнес инструкторът Благой Стоименов:

Вижте тази публикация в Instagram.

#dollypartonchallenge 🤫😋

Публикация, споделена от Blagoy Stoimenov 🇧🇬 (@blagoy.stoimenov) на

певицата Есил Дюран:

влогърът и поп изпълнител BOyan:

Вижте тази публикация в Instagram.

Нещо такова 😂

Публикация, споделена от BOyan (@boyantodorov) на

царят на поп фолка Азис:

Вижте тази публикация в Instagram.

Публикация, споделена от Azis Online (@azis_online_new) на

Завършваме с най-успешната пародия на това предизвикателство на Доли Партън, изпълнена с видео от английския комедиант Джак Уайтхол:

Вижте тази публикация в Instagram.

Jumping on the bandwagon.

Публикация, споделена от Jack Whitehall (@jackwhitehall) на

loading...