Спорт срещу алкохол

спортни упражнения

Редовно спортуване намалява зависимост от алкохола и болестите от него.

Британски медици установиха, че опасностите от болести, произтичащи поради злоупотреба с алкохол, сред които дори рак, намаляват благодарение на редовни физически упражнения.

Изследването е публикувано в специализираното издание British Journal of Sports Medicine, а за резултатите от него информира агенция БГНЕС.

Редовната физическа активност с минимална продължителност от 150 минути седмично – т.е. по 20-30 минути всеки ден, води до намаляване включително до пълното изчезване на рискове от употребата на алкохол. При това колкото човек е по-активен физически и по-малко пие, толкова по-силна е тази взаимозависимост.

Изследователите са използвали данни за здравословното състояние на жители на Англия и Шотландия. Материалите обхващат периода 1994-2006 година и включват сведения за употребата на алкохол и равнището на физическа активност на хора над 40-годишна възраст.

Снимка: Army Medicine